Het initiatief hiervoor kwam van Vera Remmers van het Bewoners- en Cliëntenplatform. Eerder gaf burgemeester van Hulst Ilona Jense een workshop over democratie en stemmen voor cliënten. Gisteren bracht zij ook een bezoekje aan het stembureau, net als Commissaris van de Koning Hugo de Jonge!

Naast in ’t Palet in Clinge konden stemmers ook terecht in de al jaren vertrouwde stemlocatie in Malpertuus. Daar schoof ook een bekende aan: cliënt Louis zat achter de tafel voor een toeziend oog. Dat stemmen leeft onder de bewoners en cliënten van Tragel, blijkt uit de reacties van het Bewoners- en Cliëntenplatform en onder de stemmers ter plekke. Initiatiefneemster voor het bureau in ’t Palet is Vera. Ze vertelt: “Het is fijn dat we nu hier kunnen stemmen en onze stem kunnen uitbrengen. Het hoort bij het zelfstandig zijn en meedoen. Met hulp van de burgemeester is het gelukt en daar ben ik heel blij om.”

Sfeer en gezelligheid

Burgemeester Ilona Jense Van Haarst: “Als dit het nieuwe stemmen is, dan tekenen we ervoor. Wat een sfeer en gezelligheid. Zo is democratie echt een feestje! Ik ben superblij met zulke betrokken inwoners van onze gemeente. Enkele maanden geleden kreeg ik de vraag of er een stembureau ingericht kon worden bij Tragel en ik ben er heel trots op dat het is gelukt. Stemmen is meer dan een papiertje invullen. Het gaat over meepraten over wat er in de gemeente gebeurt. Het is heel belangrijk dat iedereen kan meedoen in de samenleving.”

Workshop over wat stemmen is

De burgemeester gaf begin maart een workshop over democratie en verkiezingen voor cliënten bij Tragel en er was ook voorlichting op locatie Eeckenstein. Burgemeester Jense vertelt: “De vraag om meer aandacht voor stemmen en de verkiezingen komt vanuit de cliënten zelf. Daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen. Met een stemlokaal in ’t Palet wordt stemmen toegankelijker voor cliënten en inwoners uit de omgeving. De workshop helpt om beter te begrijpen hoe verkiezingen werken en wat een stem betekent.”

‘Drempelloos stemmen’

Commissaris van de Koning in Zeeland Hugo de Jonge bracht ’s morgens ook een bezoekje aan het nieuwe stembureau in Clinge. Ook hij toonde zich tevreden, en roemde de gezellige sfeer in ’t Palet. “Dit is hét voorbeeld van drempelloos stemmen. Stemmen is voor iedereen en we moeten dat zo toegankelijk mogelijk maken. Het is mooi dat we hier bij Tragel in Clinge een stembureau hebben kunnen inrichten zodat ook op een toegankelijke manier hun stemrecht kunnen benutten.”